Kolik by měl
stát chleba?

Čím může bílovický chléb konkurovat levnějším výrobkům?

Své zákazníky náš chléb stále má. Ti nehledají nejlevnější cenu, ale kvalitu za přijatelnou cenu. Bílovický chléb je už na první pohled jiný, déle vydrží chutný, neplesniví tak snadno jako levnější chleby a nedrobí se. Za to vděčí klasickému způsobu výroby z kvasu a vysokému podílu ruční práce, což se odráží na jeho vyšší ceně.

Tradiční výroba se s průmyslovou nedá srovnat v mnoha ohledech

Ve velkopekárnách se nahrazuje kvas průmyslovými umělými kyselícími přípravky, které se dodávají v sušeném stavu, manipulace je pak snadnější, méně časově náročná, odpadá manipulace s dížemi na kvas a jeho hlídání. Tomu ale také odpovídá kvalita chleba, který dříve zplesniví než ztvrdne a hodně se drolí, o jeho chuti nemluvě. Tím ovšem nechceme říci, že tady nejsou jiné řemeslné pekárny, které dělají kvalitní výrobky. S těmito pekárnami se snažíme držet krok, a s některými i spolupracujeme.

Jsme pekaři s velkým srdcem, přestavte si, že hlavní pekaři jsou u nás více než 30let. Chceme, aby byl náš chléb dostupný všem, ale i pekaři mají nárok na slušnou výplatu.

Ničím si nepomáháme, je to dřina, ale bývalo i hůř. Doposud jsme nenalezli stroj, který by nahradil ruce při tvarování. Zde je potřeba mít cit v rukou, tak aby byl chléb pevně vytvarovaný a zároveň schopný při kynutí dýchat. Proto stále tvarujeme ručně. Cena zrcadlí celý tento tradiční proces, rostoucí ceny surovin, logistiku a podobně. Nejsme zaměření na výdělek, ale na spokojenost našich zaměstnanců a zákazníku.

Najděte si nejbližší
prodejnu na mapce


Nebo si zobrazte seznam
prodejních míst

Články a zajímavosti


Někdo má rád chléb se světlejší kůrkou, jiný více propečený...

Bílovický chléb je jen jeden. Umíte ho poznat?

Rádi bychom Vás informovali o probíhajícím sporu naší společnosti Původní bílovická pekárna s.r.o. se společností...

Více...

A jaký je tedy ten náš tajný recept?

Surovinou na výrobu našeho chleba je pouze mouka, voda, sůl a kmín. Neobsahuje klasické kvasnice, jak by se mohl leckdo domní...

Více...

Za jakou cenu by se měl chléb prodávat?

Naši zákazníci nehledají nejlevnější cenu, ale kvalitu za přijatelnou cenu....

Více...

Napište nám:

Bílovický chléb s.r.o.,
Žižkova 51, Bílovice nad Svitavou,
IČ: 09071580, C 117063 u Krajského soudu v Brně

Tel: +420 545 227 144