Bílovický chléb
je jen jeden

Informace o probíhajícím sporu a rozsudku

Rádi bychom Vás informovali o probíhajícím sporu naší společnosti Původní bílovická pekárna s.r.o. se společností Bílovická pekárna s.r.o., která, přestože její název odkazuje na Bílovice nad Svitavou, v Bílovicích nad Svitavou nesídlí, nemá zde pekárnu, a hlavně nepeče Bílovický chléb. Cestou podání žaloby jsme usilovali o změnu názvu společnosti Bílovická pekárna s.r.o. tak, aby tato společnost nebyla zaměňována s naší pekárnou a mylně spojována s Bílovicemi nad Svitavou a Bílovickým chlebem. Důvodem podání žaloby byla skutečnost, že tyto dvě pekárny bývají vzhledem k podobnosti jejich názvů zákazníky zaměňovány.

Soud prvního stupně naši žalobu zamítl z důvodu, že společnost Bílovická pekárna s.r.o. si tento název nechala zapsat jako první. Odvolací soud nám dal za pravdu a potvrdil, že název společnosti Bílovická pekárna s.r.o. je klamavý, když odkazuje na Bílovice nad Svitavou, přestože tato společnost v dané obci nesídlí, nepeče ani zde jinak nepůsobí. Společnost Bílovická pekárna s.r.o. podala proti rozhodnutí odvolacího soudu k Nejvyššímu soudu dovolání. Nejvyšší soud se pak na základě tohoto dovolání bohužel přiklonil k názoru soudu prvního stupně a doplnil, že název společnosti Bílovická pekárna s.r.o. není klamavý, i když odkazuje na obec Bílovice nad Svitavou, kde tato společnost nesídlí ani nepeče, neboť tato společnost v Bílovicích nad Svitavou v minulosti sídlila.

Vybudovali jsme Bílovickému chlebu jméno, chráníme si ho

Najděte si nejbližší
prodejnu kliknutím na mapku


Nebo si zobrazte seznam
prodejních míst

Články a zajímavosti


Někdo má rád chléb se světlejší kůrkou, jiný více propečený...

A jaký je tedy ten náš tajný recept?

Surovinou na výrobu našeho chleba je pouze mouka, voda, sůl a kmín. Neobsahuje klasické kvasnice, jak by se mohl leckdo domní...

Více...

Za jakou cenu by se měl chléb prodávat?

Naši zákazníci nehledají nejlevnější cenu, ale kvalitu za přijatelnou cenu....

Více...

Bílovický chléb je jen jeden. Umíte ho poznat?

Rádi bychom Vás informovali o probíhajícím sporu naší společnosti Původní bílovická pekárna s.r.o. se společností...

Více...

Napište nám:

Bílovický chléb s.r.o.,
Žižkova 51, Bílovice nad Svitavou,
IČ: 09071580, C 117063 u Krajského soudu v Brně

Tel: +420 545 227 144